Taekwondoda Fatma Keleş Ve Havvanur Çoban Avrupa 2.Si Oldu

Taekwondoda Fatma Keleş Ve Havvanur Çoban Avrupa 2.Si Oldu

7 Eylül 2019 0 Yazar: admin

İsveç’te yapılan U21 Avrupa Taekwondo Şampiyonasında Konya TOHM sporcularımızdan Fatma KELEŞ ve Havva Nur ÇOBAN gümüş kazandılar.

Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen şampiyonanın ilk günü, erkeklerde 54 ve 58, kadınlarda ise 46 ve 49 kilo müsabakalarına sahne oldu.

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen şampiyonada 35 ülkeden 458 sporcu mücadele ediyor. Şampiyonanın ilk gününde erkekler 54 ve 58 ile kadınlar 46 ve 49 kilolarda müsabakalar yapılırken, Türkiye adına 8 sporcu mücadele etti. Kadınlar 46 kiloda Fatma Keleş, 49 kiloda Havva Nur Çoban ve erkekler 58 kiloda Mahmut Küskü gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, 3 gümüş madalya kazanan milli takım kafilesini kutladı. Başkan Şahin, “İlk gün müsabakalarında 4 sıkletin 3’ünde finale yükselmeyi başardık. Finale kazanan sporcularımız gümüşte kaldılar. Önümüzdeki günlerde madalya rengimizin altına döneceğine inanıyorum. Sporcularımızı ve elde edilen madalyalarda emeği geçenleri kutluyor, müsabakası olan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Şampiyonanın ikinci gününde erkeklerde 63 ve 68, kadınlarda ise 53 ve 57 kilolarda müsabakalar yapılırken, 8 Türk taekwondocu madalya mücadelesi verecek.

Avrupa Şampiyonasında gümüş madalya kazanan sporcularımızı ve antrenörleri Ali Yıldız ile M. Gökhan Ergün’ü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Haber Merkezi