Kick Boksta Zeliha Çavuşoğlu Avrupa 3’üncüsü Oldu

Kick Boksta Zeliha Çavuşoğlu Avrupa 3’üncüsü Oldu

3 Eylül 2019 0 Yazar: admin

Gençler Kick Boks Avrupa Şampiyonasında Konyalı sporcumuz Zeliha Çavuşoğlu Avrupa 3’üncüsü oldu.

Macaristan’da tamamlanan Gençler Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda giydiği milli formayla Avrupa üçüncülüğünü kazanan Beyşehirli milli sporcu Zeliha Çavuşoğlu’nun kilosunda elde ettiği başarı memleketinde sevinçle karşılandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, Beyşehirli milli sporcu Zeliha Çavuşoğlu’nu elde ettiği önemli başarıdan ötürü kutlayarak, “Başarıları daim olsun. Çıtayı inşallah yakın gelecekte daha da yükselterek hem ülkemize, hem de şehrimize yeni madalyalar kazandırması en büyük dileğimiz. Kendisini yürekten kutluyorum,  Zeliha’yı yetiştiren antrenörünü de tebrik ediyorum. Ailesine ise vatanına ve milletine böyle faydalı bir evladı yetiştirmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Milli takım antrenörü ve Beyşehir Sevinç Kardeşler Spor Kulübü antrenörü Ömer Sevinç, yaptığı açıklamada, Zeliha’nın Macaristan’ın Györ kentinde 1 Eylül’de sona eren Avrupa şampiyonasında ilk kez milli formayı giymiş olduğunu hatırlatarak, “Milli takımla katıldığı ilk şampiyonasında ülkemize Avrupa üçüncülüğü derecesi kazandıran sporcumuzu tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, yakın gelecekte yine ilçemize, ilimize ve ülkemize daha nice başarılar kazandıracak” dedi. Sevinç,  “Kickboks Federasyon Başkanımız Sayın Salim Kayıcı önderliğinde giderek büyüyen ve ülkemizde öncü sporlardan olan Kickboksta başarılı sporcular yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Şu ana kadar Türkiye ve uluslar arası arenalarda birçok dereceli sporcu yetiştirdik ve bundan sonrada dahasını yapmaya inşallah devam edeceğiz” dedi.

Avrupa üçüncüsü sporcu Zeliha Çavuşoğlu ise, daha öncesinden Türkiye şampiyonluğu ve uluslararası dereceleri bulunduğunu vurgulayarak, “Gönül isterdi ki, burada İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinletelim. Ama, nasipten öteye yol yok, ilk defa giydiğim milli forma ile Avrupa üçüncülüğü nasip oldu. Seneye dünya şampiyonasına da sıkı bir şekilde hazırlanarak orada nihai hedefim olan dünya şampiyonluğuna ulaşmayı çok arzu ediyorum. Beni yetiştiren antrenörüm Ömer Sevinç’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi